Szafy metalowe na dokumenty konferencyjne

Szafy metalowe a stylowa sala konferencyjna

Doskonale i niezwykle gustownie urządzona sala konferencyjna to wizytówka firmy. Z uwagi na to, iż to właśnie w tym pomieszczeniu najczęściej dochodzi do ważnych spotkań z potencjalnymi klientami i kontrahentami. Projektując i urządzając salę konferencyjną należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak ergonomia pomieszczenia, komfortowe meble, szafy metalowe, odpowiednie oświetlenie oraz dodatki w postaci flip chartów i rzutników. Dzięki nim stajemy się bardziej profesjonalni w oczach klientów. Bardzo istotna jest także atmosfera pomieszczenia – jeśli jest zbyt nowocześnie, klienci momentalnie łapią zbyt duży dystans. Z kolei wystrój jest zbyt klasyczny i ciężki – rozmowy są zbyt oficjalne i nie prowadzą do oczekiwanego konsensusu. Należy wypośrodkować te dwa style, aby stworzyć doskonałą, komfortową atmosferę do rozmów i negocjacji.

Podstawą sali konferencyjnej jest duży stół

Stół konferencyjny musi być odpowiednio dostosowany do pomieszczenia, jego klimatu i przede wszystkim wielkości. Sala konferencyjna to zazwyczaj pokój o dość dużych rozmiarach, dlatego można sobie tu pozwolić na solidny stół, który pomieści znaczną liczbę osób. Bardzo ważny jest kształt stołu oraz jego ustawienie: w U, L, O lub względem kształtu pomieszczenia. Istnieją także rozwiązania modułowe, które pozwalają na swobodną aranżację stołu biorąc pod uwagę charakter spotkania: narada zarządu, szkolenie czy konferencja lub spotkanie negocjacyjne. Bardzo istotne znacznie ma również to, z jakiego materiału wykonany jest dany mebel. Potężne, drewniane stoły sprawiają wrażenie zbyt ciężkich i staroświeckich. Najlepszym, i najbardziej komfortowym rozwiązaniem będą meble metalowe lub łączone z niewielką ilością drewna, pleksi lub szkła. Sprawiają one bardzo dobre wrażenie wizualne, mają nowoczesny design oraz odciążają salę dając jej poczucie lekkości.

Komfortowe krzesła

Krzesła w sali konferencyjnej pełnią bardzo istotną rolę, dlatego muszą być możliwie jak najbardziej wygodne i komfortowe. Ponadto powinny stylem nawiązywać do stylistyki stołu, a więc jeśli zdecydowaliśmy się na lekki, ażurowy stół to nie dobierajmy do niego skórzanych, obszernych foteli czy drewnianych krzeseł. Doskonałą opcją będą tutaj krzesła na metalowych nogach lub tzw. płozach, które świetnie wpiszą się w estetykę wnętrza. Można także wybrać krzesła na stopkach, na nodze talerzowej lub krzesła obrotowe. Ważne jest tutaj wygodne obicie, które będzie zapraszać gości do rozgoszczenia się. Ponadto komfortowe meble metalowe w sali konferencyjnej zapewniają doskonałe pierwsze wrażenie klienta oraz w jakimś stopniu są także odpowiedzialne za dobrą atmosferę spotkania lub prowadzonych negocjacji.

Regały i szafy metalowe

Istotną rzeczą w sali konferencyjnej są dodatkowe meble jak regały czy szafy, w których znajdują się dokumenty, materiały biurowe, lub podręczna zastawa, na której może zostać podana kawa lub herbata. Ponadto ażurowe regały metalowe dają poczucie nowoczesności, przejrzystości oraz dobrej organizacji pracy. Szafy metalowe zamykane na klucz mogą sprawić pozytywne wrażenie i wpływać na poziom zaufania – sprawy i dokumenty poufne trzymane są w zamknięciu z dala od wścibskich oczu i niepowołanych rąk.

Odpowiednie oświetlenie

Podczas spotkań z klientami i kontrahentami bardzo istotną rolę odgrywa oświetlenie – jeśli w pokoju jest zbyt ciemno, wówczas atmosfera może wydać się zbyt ciężka i wręcz usypiająca, natomiast jeśli żarówki świecą zbyt mocno i jasno, może to doprowadzić do bólu głowy oraz chęci jak najszybszego zakończenia spotkania. Odpowiednie i dobrze dostosowane do wielkości pomieszczenia natężenie światła może mieć pozytywny lub negatywny wpływ na wynik spotkania.

Dodatki w postaci tablic i rzutników

Zamontowane na stałe przy suficie profesjonalne rzutniki, flip charty lub tablice suchościeralne to doskonałe akcesoria. Czasami bardzo się przydają, a jednocześnie dają wrażenie profesjonalizmu i poważnego podejścia do klienta. Ponadto są to bardzo funkcjonalne i praktyczne rozwiązania. Mają wpływ na wizerunek firmy podczas prezentacji oraz postrzeganie przedsiębiorstwa przez potencjalnych partnerów lub klientów.